Świąteczne gwiazdy z rolek po papierze toaletowym

Świąteczna gwiazda z rolek tekturowych.Razem z dziećmi kilka tygodni przed świąteczną gorączką można przygotować fajne domowe ozdoby choinkowe, np. z rolek po papierze toaletowym ;-)
 
Niezbędne materiały:
  • rolki po papierze toaletowym
  • klej
  • nożyczki
  • brokat
  • taśma dwustronna lub klej na gorąco
 

Wskazówki jak zrobić ozdobną gwiazdę z rolek po papierze?Rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych delikatnie spłaszczyć i pociąć na 0,5 centymetrowe paski.

 
Powstałe w ten sposób krążki można pomalować farbą na dowolny kolor lub posmarować klejem i obsypać kolorowym brokatem.
 
Jak to szybko i sprytnie zrobić widać obok na zdjęcu ;-)
 
Następnie na jednym końcu krążka przykleć małe kawałeczki taśmy dwustronnej do którego dokleić następny krążek i tak do utworzenia pełnej gwiazdy.
 
Jak zrobić gwiazdę z rolek po papierze toaletowym?Klejenie gwiazdy za pomocą taśmy wymaga więcej czasu niż użycie kleju na gorąco. Jednak efekt końcowy wynagrodzi poświęcony czas ;-)
 
A dla wytrwałych mamy jeszcze jedną propozycję.
 
Po dodaniu do podstawowej gwiazdy kilku elementów otrzymamy naprawdę piękną świąteczną odzobę.
 
Jak zrobić tę piękną, choinkową gwiazdę?
 
Wystarczy wyciąć następną, taką samą ilość pasków, złożyć je na pół aby powstały "uszy zająca" (jak na 3 zdjęciu) i przykleić w środku każdego promyka gwiazdy.
 
Świąteczna gwiazda z tektury.Po dokładnym przyklejeniu małych promyków należy gwiazdę ozdobić według własnego pomysłu i uznania. My proponujemy wykorzystać farbę lub brokat w spreju.
 
Całą gwiazdę bardzo dokładnie pomalować i odstawić do wyschnięcia.
 
Po wyschnięciu dodatkowo można dłuższe promienie gwiazdy pociągnąć klejem i oprószyć sypkim brokatem.
 
Ostatnim zadaniem, jakie należy wykonać jest umocowanie tasiemki lub szarego sznurka aby można było gwiazdę zawiesić na gałązkach choinki :-)
 

Rodzaj przepisu: 

Inne